KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouche 7542050
*
nr 754 2050
Gouche
6 delar, på rispapper, Kina
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 17:37:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 17:12:25
1
200 kr
22/4 21:17:08
2
200 kr
22/4 21:17:27
2
250 kr
22/4 21:28:38
3
400 kr
22/4 21:51:35
2
350 kr
23/4 12:42:08
4
500 kr
23/4 17:21:06
5
500 kr
23/4 17:21:22
5
550 kr
23/4 17:32:17
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien gouche kina kinesisk kinesiskt rispapper vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49
*
Gouche
nr 754 2050
Gouche
6 delar, på rispapper, Kina
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 17:12:25 | 1 | 200 kr |
22/4 21:17:08 | 2 | 200 kr |
22/4 21:17:27 | 2 | 250 kr |
22/4 21:28:38 | 3 | 400 kr |
22/4 21:51:35 | 2 | 350 kr |
23/4 12:42:08 | 4 | 500 kr |
23/4 17:21:06 | 5 | 500 kr |
23/4 17:21:22 | 5 | 550 kr |
23/4 17:32:17 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien gouche kina kinesisk kinesiskt rispapper vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49